П`ятниця, 19.04.2024, 02:30
Вітаю Вас Гість

Все для дівчат!

Схеми плетіння з стрічок і ниток

Як плести фенечки з ниток

Фенечки давно перестали бути розпізнавальним знаком «неформала» і стали оригінальною і стильною прикрасою, яку може носити кожен, не дивлячись на стать, вік і соціальний стан.

Крім того, нитковий браслетик не втратив своєї первісної функції – бути пам’ятним подарунком. На Заході їх все ще називають «Friendship Bracelets» – браслети дружби. Фенечки дарують близьким людям на знак прихильності, подяки і любові. За традицією, потрібно неодмінно самому зав’язувати фенечки на зап’ясті друга, тоді вона обов’язково принесе щастя і завжди буде нагадувати йому про Вас.
Такий яскравий і незабутній подарунок ви можете зробити самі. Це зовсім не важко і не зажадає від вас багато витрат. Вам знадобляться тільки ножиці та різнокольорові нитки. Можна використовувати муліне або не занадто товсті нитки для в’язання. Колір можете вибрати на свій розсуд, адже найкраща символіка – це та, яка зрозуміла вам і вашому другу.

Найпростішу фенечку можна сплести з восьми ниток. Їх довжина повинна бути в чотири рази більша, ніж довжина готового браслета, плюс ще трохи, щоб кінчики можна було зав’язати. Тобто, для нашої першої фенечки знадобляться нитки завдовжки в метр з невеликим, якщо, звичайно, ваш друг не володіє виключно широкими зап’ястями.

Нитки обов’язково потрібно закріпити, інакше браслет в процесі плетіння може прокручуватись. Для цього ми зав’язуємо нетугий вузлик на деякій відстані від кінчиків, щоб залишити хвостик для зав’язок. Цей вузлик можна прикріпити англійською шпилькою до тканини або дивану. Потім потрібно розкласти нитки в тій послідовності, в якій повинні розташовуватися кольори. Нарешті можна, включивши для натхнення приємну музику, приступити до роботи.

 

Приклад плетіння вузликів справа наліво

Крайньою правою ниткою ми зав’язуємо два вузлика на найближчій сусідній нитці ліворуч. Таким чином нитки міняються місцями. Потім тією ж ниткою ми в’яжемо вузлик на наступній. І так до краю. Так у нас вийде перший ряд – діагональна смужка вузликів однакового кольору. Потім з новою ниткою, яка виявилася тепер крайньою праворуч, ми робимо ту ж саму процедуру. І так до тих пір, поки ми не отримаємо браслет потрібної довжини. Тепер фенечку можна зняти з шпильки, розв’язати вузлик і заплести кінчики косичкою, щоб вони виглядали акуратно.

Так повинен виглядати перший ряд

Такий варіант можна назвати класичним - найпростішим і найпоширенішим. Але якщо вам до душі ближче копітке і медитативне в’язання вузликів, ви можете експериментувати. Адже можна плести не тільки справа наліво, але і зліва направо! Для цього вам потрібно виконувати всі ті ж дії, але так, ніби вони відображені в дзеркалі. Це завдання може здатися непростим, але, звикнувши, ви зможете плести вузлики не замислюючись.

Стрілочка

Отже, до середини ряду плетемо звичним нам способом, а потім починаємо з іншого боку і плетемо так само до середини ряду, але вже зліва направо. Нитки, що зустрілися в середині, ми зв’язуємо між собою. Таким чином ми отримаємо стрілочки.

Візерунків ниткових фенечек існує справді неймовірна кількість, але всі вони – просто комбінація тих самих простих елементів, які ми з вами вже знаємо.  Якщо зацікавитесь, в просторах Інтернету ви без зусиль знайдете величезну кількість схем, а разом з тим і нових друзів,  розділяючих ваше нове захоплення.

Узелок завяжется, узелок развяжется... Фенечки

Вы не помните, какие ассоциации со словом "макраме" возникали у нас лет десять-пятнадцать назад? Нечто узловатое, выплетенное из невнятно-бурого цвета веревочек, пылящееся на стенке в темном коридоре.

Видимо, именно из-за темных коридоров "нечто" почти всегда оказывалось совой - сова в темноте, это ведь так естественно! Smile Но одно столкновение с подобным гибридом фауны и рукоделия порождало желание бежать куда угодно, но только не в кружок макраме.

И разве могло кому-нибудь прийти в голову, что симпатичные разноцветные браслеты-фенечки, которыми щеголяли подростки обоих полов, разве могло прийти в голову, что это - тоже макраме, родственник той самой бурой совы из темного угла? А между тем, эти нитяные браслеты - это действительно макраме, только простейшее, в основе которого лежат всего два элементарных узла. Обучить им можно даже ребенка, собственно, именно ребенку будет очень полезно развивать таким образом мелкую моторику. Да и самой выучиться не грех, ведь в аналогичной технике можно плести не только фенечки, но и пояса, ремни для сумок, отделочную тесьму и много других полезных штук.

Ну а мы пока поговорим именно о фенечках.

Сначала - обещанные узлы. Вот они. Заметьте - это важно! - что каждый узел должен быть завязан дважды. Если плести правыми узлами, цепочка узелков пойдет по диагонали слева направо и сверху вниз; левые узлы дадут противоположный эффект - справа налево сверху вниз.
Итак, чтобы сплести браслет, нам понадобится цветное мулине, допустим, шесть отрезков длиной около 50-60 см каждый. Сложим их в пучок и, отступив от края сантиметров на двадцать, завяжем узел - только не туго, потому что в конце работы нам его еще распускать. Чтобы удобнее было плести, узел надо закрепить булавкой на подушке или на чем-нибудь еще в том же роде. Располагаем нитки веером и начинаем плести.
Допустим, мы решили идти слева направо. Берем крайнюю левую нитку в правую, самую умелую, руку, а левой рукой натягиваем вторую по счету нить. И вот вокруг это натянутой нити мы делаем два "правых" узла - раз и два.
Сделано? Переходим к следующей, третьей по счету нити, натягиваем ее и, опять-таки, оплетаем ее двумя узлами. Обратите внимание, рабочая нить, та, которая помечена на схеме красным, остается рабочей на протяжении всего ряда, до тех пор, пока не окажется последней по счету. Тогда мы оставляем ее в покое, снова возвращаемся на левый край, берем оранжевую нить, натягиваем зеленую и проделываем все то же самое. И так много-много раз. А тесемка тем временем потихоньку растет... В конце концов, когда она достигнет нужной длины, нам останется только завязать хвостики ниток на обоих концах в косички, и браслет готов!








Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz